Objevte pravý břeh Lipna

Datum: 02.10.2012
  | 
Kategorie: Aktuality
Přední Výtoň se v posledních letech stává vyhledávanou turistickou destinací. Tato malá pošumavská vesnička na pravém břehu lipenské přehrady, stojící v takřka panenské přírodě, s dominantou gotického kostela sv. Filipa a Jakuba z roku 1384, je výchozím bodem pro krásné tůry šumavskou přírodou.

Například pěší tůra ke zřícenině Vítkův Hrádek (gotický hrad, založený v první polovině 13. století rodem Vítkovců) nás povede bohatými smíšenými lesy a odměnou nám bude nezapomenutelný výhled na vodní plochu lipenského jezera, Kleť, šumavské vrcholy a při troše štěstí na příznivé počasí i úchvatným výhledem na masiv Dachsteinu v sousedních Alpách.

Od roku 2012 je nově v provozu inline a cyklostezka, která pokračuje dále od hráze Lipna po pravém břehu až do Přední Výtoně (dále pak pokračuje po silnici do Frýdavy a odtud pak přívozem do Frymburka, pro cyklisty případně na Svatý Tomáš, nebo dále po pravém břehu až do Bližší Lhoty). Nově vystavěná cyklostezka se tak stala součástí několik desítek kilometrů dlouhé cyklostezky okolo přehrady, propojila obce mikroregionu Lipenska a poskytuje tak cykloturistice na Lipensku nový rozměr.

Zajímavou aktivitou v Přední Výtoni jsou vodní sporty (možnost zapůjčení lodiček, ...), příjemná písečná pláž a nové přístavní molo pro lodní dopravu.

Pokud se rozhodnete k návštěvě Přední Výtoně, nezapomeňte navštívit naše nové infocentrum. Rádi vám poradíme s výletem za přírodními krásami nejen v okolí obce, výběrem ubytování, volnočasovými aktivitami a jinými praktickými radami. Těšíme se na vaši návštěvu.

Jarmila Vojtíšková, Infocentrum Přední Výtoň